Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Birkózó érmek a diákolimpia országos döntőről

2021.10.25. 11:38 Rovat: Sport

Október 22-én pénteken került megrendezésre a serdülő kötöttfogású diákolimpia országos döntője a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban. 139-en mérlegelték a bajnokságra, köztük 7 ceglédi birkózóval. A ceglédiek végül 4 érmet és egy pontszerző 5. helyezést szereztek meg. A bajnoki címet Józsa Attila a 62 kg-ban szerezte meg, aki négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Eredmények
41 kg  3.  Zatkó Marcell
62 kg  1.  Józsa Attila
           3.  Csiszár Adrián
           5.  Pardi László
68 kg  3.  Mizsei Milán

Szombaton a lányok következtek, akik diák I - II. és serdülő korosztályokban küzdöttek a bajnoki címekért Kiskunfélegyházán.  A ceglédiek 6 fővel képviseltették magukat és mindannyian a helyezettek között végeztek. Öten a dobogóra is fel állhattak a bajnokság végén. A ceglédiek végül két bajnoki cím mellett két ezüst és két bronzérmet is megszereztek, valamint egy ötödik helyezést is. A bajnoki címeket a diák I korosztályban Molnár Vivien az 58 kg-ban és Józsa Kinga a 62 kg-ban hódította el.
A versenyen Lőrincz Tamás olimpiai bajnok is tiszteletét tette, és az eredményhirdetésnél átadta a díjakat a helyezetteknek, ami nagy élmény volt a lányok számára.,

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!