Ünnepélyes keretek között adták át az új autista nappali ellátó épületét Cegléden ma délelőtt. A város önkormányzata mintegy 250 millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert a "Helyi egészségügyi és szociális infrastruktúra fejlesztése" című pályázaton, az "Autista nappali ellátó kialakítása Cegléden" elnevezésű programra.
(Fotó: Szokolai Attila)
A beruházás a Széchenyi Terv Plusz programjának keretén belül valósulhatott meg. A pályázat célja új, a kistérségben egyedülálló autizmussal élő személyek számára akadálymentesített, nappali intézmény létrehozása volt. A létesítmény működtetését a Református Szeretetszolgálat, Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-Gondozó Otthona látja majd el.