Hír, program, komment

VBW CEKK győzelem az ELTE BEAC ellen

2021.04.04. 14:09 Rovat: Sport
VBW CEKK CEGLÉD - ELTE BEAC ÚJBUDA 70-63 (2021.04.03.)

A VBW CEKK Cegléd az alsóházi rájátszás 3. fordulójában 70-63-ra legyőzte az ELTE BEAC Újbudát és ezzel matematikailag is bebiztosította 9. helyét.

« A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Tinara Moore és Mariona Ortiz találataival másfél perc alatt 6-0-ra lépett el a Cegléd. A BEAC első találatát Janae Smith triplája jelentette, majd Czank Tímea hármasa következett, amivel 6-6-nál már utolérte riválisát Balogh Judit együttese. Lendületben maradt a BEAC, miután Boros Júlia is betalált távolról, Mérész Beatrix pedig 11-6-ra módosította az állást. Az első szakaszban innentől a fővárosi gárda járt előrébb. A legnagyobb differencia nyolc pont volt a felek között és ebből ötöt a negyed végére is megőrzött a BEAC. A 22-17-ről induló második etapot Janae Smith duplája vezette fel és a folytatásban a 9 pontot is elérte a vendégek előnye. A CEKK 38-27 után Szirony Dorina és Mariona Ortiz találataival igyekezett felzárkózni, de a félidőig nem engedte közelebb riválisát a BEAC. 20 perc után 42-34 állt az eredményjelzőn.

A Cegléd szerdán a ZTE ellen a harmadik negyedben tudta maga javára fordítani a mérkőzést. Ezúttal is hasonlóan tett. Tinara Moore és Mariona Ortiz másfél perc alatt 42-39-re felhozta a csapatát. A BEAC első találatát Szabó Dóra szerezte, de ezt követően 44-43-nál már csak egy pont választotta el a feleket. A Cegléd a játékrész közepén vette át a vezetést, így 48-46-nál Balogh Judit időt kért. A folytatásban a hazaiak domináltak és hét egységgel is elszakadtak. A BEAC 54-47 után egy triplával még csökkentette a hátrányát, de ezt követően a negyed végére 59-51-re ellépett a Cegléd, mely összességébe 25-9 arányban nyerte a harmadik 10 percet. A záró szakasz elején kétszámjegyűre nőtt a differencia, a BEAC azonban nem adta fel. Egy 9-0-s futás végén 61-60-nál újra nyílttá tette a mérkőzést. Ekkor még négy és fél perc volt hátra. A vezetést viszont már nem tudta átvenni a fővárosi gárda. A CEKK kosárcsendjét Mariona Ortiz törte meg, majd a végjátékban Tinara Moore és Ruják Nóra értékesítette azokat a találatokat, amivel végül a hazaiak bebiztosították a győzelmüket.

VBW CEKK CEGLÉD - ELTE BEAC ÚJBUDA 70-63 (17-22, 17-20, 25-9, 11-12)

Bajnokság, Play-Out
Monor, Városi Sportcsarnok
Söjtöry T., Nyilas I., Györfy T. (Fekete L.)

VBW CEKK Cegléd: Ortiz 21, Gorjanácz 8, Sotiriou K. 5/3, Moore 17, Kobolák 3/3. Csere: Ruják 5/3, Révész 1, Szirony 10.

ELTE BEAC Újbuda: Czank 5/3, Koch, Boros 11/3, Smith 26/6, Mérész 12. Csere: Zsámár 2, Szabó 2, Galántai, Juhász, Dusanic 5.

Forrás: mkosz.hu
Fotó: Kisfaludi István
Értékelés: 5/1
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!