Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Labdarúgás: Zalaegerszegen megszakadt a győzelmi sorozat

2017.08.28. 09:11 Rovat: Sport

Várható volt, hogy nehéz mérkőzést játszik a csapat Zalaegerszegen az egyre jobb formába kerülő és a feljutásra pályázó hazai csapat ellen. Sajnos így is lett, az első félidőben eldőlhetett volna a mérkőzés.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, szinte csak a hazaiaknál volt a labda, akik teljesen benyomtak minket a saját térfelünkre. Az első negyedóra alatt két gólt is szereztek, de mind a kettőt lesről, így maradt a gólnélküli döntetlen. Csapatunkat sajnos ez sem rázta fel és továbbra is dominált a hazai csapat, az ellentámadásainkba pedig rendre hiba csúszott.

A teljes zalaegerszegi fölény a 27. percben végül szabályos góllá érett, majd nem sokkal később Prekelt csúszott be szabálytalanul és buktatta a hazai támadót. A büntetőt Babati értékesítette, így a 33. percben már 2:0 volt az eredmény.

A félidő utolsó tíz percében is uralta a meccset a Zalaegerszeg, de újabb gól már nem esett.

A második félidőre egy jobb Cegléd futott ki a pályára. Klausz László átrendezte a csapatot, érkezett a támadósorba Szilágyi és Farkas, Albert pedig visszament a középpályára. Minden bizonnyal a hazai csapat is azt tervezte, hogy átadja a területet és gyors kontrák után lezárhatja a mérkőzést, de ez nem sikerült nekik.

Dominálni tudtuk a játékot a második játékrészben, birtokoltuk a labdát és lehetőségeink is voltak, a hazai ellentámadásokat pedig többnyire sikeresen meg is állítottuk, Mursitsnak csak 1-2 alkalommal kellett beavatkoznia.

A második játékrész során több alkalommal is megszerezhettük volna a szépítő találatot, ami után ismét változhatott volna a mérkőzés menete, de a hazai kapus egyszer a felsőléc alól ütötte ki a labdát, egy másik alkalommal pedig egy közeli lövésnél védett nagyot.

Nem sikerült végül betalálnunk, így két gólos vereséget szenvedtünk Zalaegerszegen. Kemény 7 napon van túl a csapat, három mérkőzést játszottunk, ebből kettőt idegenben, szereztünk 6 pontot, úgyhogy összességében nem lehetünk elégedetlenek. Folytatás szombaton hazai pályán a mezőny talán legjobb formában lévő csapata, a Kisvárda ellen.

ZTE - Ceglédi VSE 2-0 (2-0)

Cegléd: Mursits - Virág, Nánási (C), Preklet, Farkas A. - Törtei, G. Bíró - Damásdi, Asztalos, Peres - Albert. Vezető edző: Klausz László.

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!