Hír, program, komment

Férfi kézi NB I: az Orosháza végig vezetve nyert Cegléden

2017.04.29. 06:14 Rovat: Sport
Kisfaludi István korábbi felvétele

Az Orosháza végig vezetve győzött a Cegléd otthonában a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak montenegrói jobbátlövője, Ivan Perisics volt tíz góllal.

További képek ITT »

A férfi kézilabda NB I utolsó hazai mérkőzését játszotta pénteken este a Ceglédi KK SE. A vendég Orosháza a tabella hetedik helyét szerette volna bebiztosítani ceglédi győzelmével, míg a CKK SE a szép hazai búcsú reményében lépett pályára. A mérkőzés első tíz percében nyolc hazai lövésből hatot megfogott a Szabó a vendégek hálóőre, de a jó védekezésnek köszönhetően mégis csak két góllal tudott vezetni az Orosháza, amit a szünetig meg is tartottak. A második játékrész elején négyre növelték a különbséget, de a jól küzdő ceglédi fiúk újra felzárkóztak. 19-20 után felváltva estek a gólok, de a Buday tanítványok több könnyű találatot szereztek. Összességében izgalmas mérkőzést láthattak a kilátogató szurkolók és ha kis különbséggel is, de az Orosháza végig vezetve nyerte meg a találkozót. A kezdő sípszó előtt Borsos István a Ceglédi KK SE tulajdonosa ajándékkal kedveskedett a szezon végén leköszönő ceglédi játékosoktól. Bíró Balázs, Tóth Norbert, Bősz Dániel, Gidai Máté és Fiar Dániel eddigi játékát a szurkolók vastapssal köszönték meg - szól a cegledisport.hu tudósítása a mérkőzésről.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CEGLÉDI KK SE-OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 24-25 (11-13)
Cegléd, 600 néző. V: Herczeg, Südi
CEGLÉD: Pallag - HÓDI 5, Andjelic 3, Szabó B., Bíró 1, PERISICS 10/3, Gidai 1. Csere: Bősz, Mojszilov (kapusok), Dávid, Müller, Grbovics 3, Borsos 1, Megyeri. Edző: Nagy Károly
OROSHÁZA: SZABÓ L. - Komporály 1, Ferenczi 1, Srsen, Milas 2, Markoski 2, Németh L. 3. Csere: Herdeczki, Miklós (kapusok), KNEZEVICS 7/3, RADOJEVICS 4, Antal 1, Morva, Tárkányi 1, Németh G. 3, Pásztor. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1-1, 9. p.: 2-4, 18. p.: 6-7, 20.p.: 8-8, 26. p.: 11-12, 37. p.: 13-17, 48. p.: 18-20, 51. p.: 20-21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG
Nagy Károly: - Gratulálok az Orosházának, jól játszottak. Igazából ez egy jó meccs volt, de sajnos nem mi nyertük meg. A rengeteg tavaszi problémánk után szerettünk volna szépen búcsúzni. Kapuban nem tudtuk azt nyújtani, ami be volt tervezve, de csapatként viselkedtünk, taktikusak voltunk és két ceglédi húsz éves védekezett belső posztokon, ami már régen fordult elő ebben a városban.

Buday Dániel: - Nagy küzdelem volt, büszke vagyok a csapatomra. Novemberben nagyon mélyen voltunk, most pedig megszereztük a hetedik helyet. Óriási eredmény, nagyon fontos pontokat szereztünk.

Forrás: nso.hu

Értékelés: 2.33/6
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!