Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Labdarúgás: fontos győzelem Füzesgyarmaton

2019.08.12. 08:42 Rovat: Sport

A feljutásra pályázó Füzesgyarmathoz látogattunk a mai napon és Szilágyi, valamint Lukács góljaival nagyon fontos győzelmet arattunk. Kőházi Ádám tudósítása.

Mi kezdtük jobban a találkozót, aktívabbak voltunk, míg a vendéglátók inkább a szabálytalanságokra helyezték a hangsúlyt. Egy ilyen fault utánjött a mérkőzés első helyezete a 4. percben, amikor a szabadrúgást elvégző Takács rúgott zúgó kapufát.

Alig telt el négy perc és a jó labdát kapó Lukács emelte középre a labdát, Szilágyi pedig érkezett és a kapuba bólintott. 0:1

Ennél szebb kezdést nehéz lett volna elképzelni és a folytatás is remekül alakult. A következő időszakban új igazolásunk Kun László volt nagyon aktív az ellenfél kapuja előtt. A 23. percben aktív részese volt a gyors ellentámadásunknak, ahol nagyszerű szóló után passzolt Bagónak, aki okosan a második vonalban érkező Lukács elé tálalt, támadónk pedig kíméletlenül a léc alá bombázta a labdát. 0:2

A folytatásban is mi uraltuk a játékot, két esetben pedig büntetőnek tűnő szituációt úszott meg a Füzesgyarmat. Először Kovácsot, majd Kunt faltolták a büntetőterületen belül. A folytatásban azonban Kun kapu mellé tekert labdáján kívül más nagy helyzetet nem jegyezhettünk fel, két gólos előnnyel ment csapatunk a szünetre.

A második félidő elején kicsit beragadtunk, a hazaiak támadtak, volt több lehetőségük az első 15 percben, de ezek a helyzetek nem jelentettek komoly veszélyt a kapunkra. A 70. és a 75. perc között aztán lezárhattuk volna a találkozót, két alkalommal is Takács lábában maradt a mindent eldöntő gól. Először ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást, de fölé tekerte a labdát, majd egy ragyogó szóló után rúgott kapura, de a kapus kitornázta a labdát.

A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat, a 75. percben szépített a hazai csapat. Egy bal oldalon vezetett támadás után jött középre a labda, amit a középen érkező gyarmati játékos rúgott a kapunkba. 1:2

A folytatásban nagy harc volt a pályán, a hazai csapat agresszíven és nagy akarattal játszott, de komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani.

Itt már inkább a védekezésre koncentrált a csapatunk, ami jól is működött és megtartottuk az egy gólos előnyünket.

Ezzel idegenben is győzelemmel mutatkozott be a csapat. Szép volt fiúk!

Füzesgyarmati SK - Ceglédi VSE 1:2 (0:2)

Kezdőcsapat:
Tulipán - Bagó, Szász, Bodó, Pesti - Kovács, Markó, Takács - Szilágyi, Lukács, Kun