Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Magabiztos győzelem a Tiszafüred ellen

2021.04.29. 12:51 Rovat: Sport

Szoros, izgalmas találkozóra számítottunk a szerdai Tiszafüred elleni mérkőzésen és mindenképp szerettünk volna visszavágni az ősszel elszenvedett 3:0-s vereségért. - kezdi beszámolóját a cegledfoci.hu

Aktívan kezdődött a mérkőzés mind két csapat részéről, jó volt az iram, annak ellenére, hogy az első komolyabb helyzetre a 18. percig kellett várni, amikor Bagó lövését lábbal védte a tiszafüredi kapus. Nem sokkal később a 21. percben Damásdi iramodott meg a kapu felé, majd lőtt jó 20 méterről, a labda a lövés után megpattant egy védő játékoson, onnan pedig a kapufa érintésével a kapuban kötött ki. 1:0

Maradtunk támadásban, aminek az eredménye egy szöglet volt a 27. percben, amit Takács nagyszerűen végzett el és ahogy azt megszoktuk ebben a pár hónapban, ha jól jön a fejére a labda, akkor Pleszkán Tibor a kapuba bólint. Ez most sem volt másként. 2:0

Öt perccel később 3-ra növelhettük volna az előnyünket. Ekkor az egyébként az egész mérkőzésen aktívan és veszélyesen játszó Laczkó hagyott ki egy nagy helyzetet. Markó elpasszolta a labdát a kapus mellett Laczkónak, aki egyből kapura passzolt a labdát gondolva, hogy ott már nem lesz senki. De sajnos ugyan a kapu többi része teljesen üres volt, pont ott állt a védő, ahova a labda gurult.

Ami késik nem múlik, gondolta magában Pleszkán, amikor hat perccel később a 39. percben Kuti beadása után fejelt a kapuba. 3:0

A félidőre tehát három gólos előnnyel vonultunk, ami akár még nagyobb is lehetett volna.

A csapat pedig élvezte a játékot és nyeregben érezte magát, így addig ütötte a vasat, amíg lehet a második félidőben is. Ugyan a 48. percben egy tiszafüredi szabadrúgás nem sokkal a kapunk fölé ment, 6 perccel később Pleszkán lentebb vitte a szabadrúgásnál megugrott pulzusszámokat a lelátón és újabb fejesével 4 gólosra növelte az előnyt. Az 54. percben tehát már mesterhármast jegyzett támadónk, aki mind a három találatot fejjel szerezte. A harmadik gólja előtt egyébként a felfutó Bagó adta be a labdát.

A vendégek vezetőedzője mindent megtett, hogy megállítsa a ceglédi gólok egyre növekvő számát, az 58. percben három új játékost küldött egyszerre a pályára. De Makrai László is változtatott, nálunk Kovács és Papp érkezett frissítésként ugyanekkor.

Utóbbi cseréje pedig kulcsfontosságúnak bizonyult. Papp ugyan a 64. percben még az oldalhálóba lőtt, a 76. percben egy centit sem tévedett, amikor a lécalá vágta a labdát. 5:0

Magabiztos, sok gólos győzelmet aratott végül a csapat, ezzel újabb fontos pontokat szerezve.

Ceglédi VSE - Tiszafüredi VSE
5:0

Kezdőcsapat
Mikler - Bagó, Tóth D., Szabó, Polyák, Markó, Kuti, Takács, Laczkó, Pleszkán, Damásdi

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!