comboscsatornatisztitas.hu

Hír, program, komment

Labdarúgás: Vereség Budafokon

2018.05.03. 06:53 Rovat: Sport

Szerda esti mérkőzést játszott Budafokon a csapat, ahol sajnos 2:1-es vereséget szenvedtünk. Kőházi Ádám tudósítása.

Az első percekben egy szabadrúgásnak és pár bedobásnak köszönhetően ugyan a mi kapunk előtt zajlott a játék, de a 7-8. perctől teljesen átvettük a mérkőzés irányítását, többet birtokoltuk a labdát. A hazaiak csak ellentámadásokból tudtak támadást vezetni, de ezek nem jelentettek veszélyt Mursits kapujára.

Ennek ellenére a 14. percben egy pontrúgás szerencsétlenül Preklet lábáról a kapunkba pattant a labda. A folytatásban is mi birtokoltuk a labdát és mi vezettünk támadásokat, bár a hazai kapusnak egy-két esetet leszámítva nem kellett védést bemutatnia.

Hiába a csapat igyekezete, a félidő legvégén egy csúnyán eltört hazai lövés után a csapattársa elé pattant a labda, aki egyedül a kapuval szemben állva két gólosra növelte a Budafok előnyét.

A félidőben Kerekes érkezett Hujber helyére és két csatáros felállásra váltott a csapat. A csere után nem sokal, az 55. percben egy gyönyörű támadást vezettünk, Albert lépett be a játékba, kényszerítőzött Damásdival, aki végül ugyan kicsit maga alól, de szépen a kapuba talált. Ezzel egy gólra zárkózott fel a csapat és még sok idő volt hátra a mérkőzés végéig.

Továbbra is a mi akartunk érvényesült, nem sokkal a gól után Farkas fejelhetett közelről a kapu szélén, de sajnos a fejes mellé ment. A folytatásban folyamatosan próbáltunk támadni, a hazaiak egy-két veszélyes ellentámadást tudtak vezetni, de egyik kapusnak sem volt komoly dolga.

Nem sokkal a vége előtt a 86. percben egy veszélyes akciót vezettünk, ami után a hazaiak tizenhatosán belül több alkalommal is megpróbáltuk kapura rúgni a labdát, ami vagy elakadt valakiben, vagy megpattant, de végül kapura tudtuk fejelni, de a kapus nagyot nyújtózkodva a gólvonalról ütötte ki a labdát.

Nem igazán jött ma össze sajnos semmi a csapatnak, egy olyan találkozón, ami után elmondható, hogy ott hagytunk három pontot a vendéglátóinknál.

Folytatás vasárnap, Albertirsán a Budaörs ellen.

Kezdőcsapat:

Mursits - Wild, Albert, Preklet, Farkas - G. Bíró - Damásdi, Hujber, Nyilas, Szilágyi - Asztalos