Hír, program, komment

A Lövész utcai óvoda nyerte az Oviolimpiát

2018.03.09. 17:22 Rovat: Közélet
Fotó: Szokolai Attila

A Lövész utcai óvoda nyerte az idei oviolimpiát. A délelőtti versenyen 9 csapat vett részt, játékos feladatokban kellett bizonyítaniuk. Egyetlen csapat sem távozott üres kézzel, minden résztvevő ajándékot kapott.

További képek ITT »

Az oviolimpia idén is bevonulással kezdődött, majd a bemelegítéssel folytatódott. A ceglédi óvodások egyen pólóban, csapattáblával léptek a zsűri és a lelkes szurkolótábor elé. A nagycsoportosokat, az óvónéniket és a szülőket a polgármester, Takáts László köszöntötte.

Takáts László, polgármester: - Úgy gondolom, hogy az időjárás is a kegyeibe fogadott minket, úgy hiszem, hogy szívet melengető ez a szép tavaszi napsütés, ami ma reggel fogadott minket. Ez már megalapozza a hangulatot, hiszen tudom, hogy egy nagyon jó hangulatú versenyen fogtok részt venni. Akár hiszitek, akár nem én is voltam óvodás és én is vettem részt ilyen versenyeken és tudom, hogy milyen izgalommal tekintettem én is az ilyen események elé.

Idén a Lövész utcai óvoda rendezte a sporteseményt. A szervező Raj Rita a program céljáról beszélt.

Raj Rita szervező: - A sportprogramnak az a célja, hogy nagyon jól érezzük magunkat a mai napon. Sok mozgással, izgalommal, szurkolással és egy nagyon jó hangulatú napot szeretnénk teremteni az óvodásoknak.

9 csapat nevezett a megmérettetésre, minden óvodás nagy izgalommal és örömmel készült a versenyre.

Raj Rita szervező: - Az életkoruknak megfelelő játékos feladatok, mesébe ágyazva. Van elődöntőnk és döntőnk.

A kicsik minden feladatot nagy lelkesedéssel csináltak. Csoporttársaik pedig végig bíztatták őket.

Gulyás Gergő: - Szereted a tornát, a sportot? Igen, szeretem. Mit szólsz ahhoz, hogy első körben ti lettetek az elsők? Örülök nagyon."

Egy másik versenyzőnek, Egyed Lillának pedig kedvenc feladata is volt a megmérettetésen.

Egyed Lilla: - Amikor van egy kis kör és rátérdelünk a párnára, húznunk kell magunkat, megfogunk egy testrészt odafutunk a másikhoz, odaadjuk a párnát és a kezünket belerakjuk a körbe.

A nap természetesen elsősorban a szórakozás és kikapcsolódás miatt fontos. Ám azért tétje is volt. Egyrészt az, ki juthat tovább a térségi ovi-olimpiáraMásrészt pedig, hogy ki kaphatja meg a legjobbaknak járó ajándékokatA dobogó harmadik fokára a Báthori utcai óvoda csapata állhatott, a második a Lövész utcai óvoda Malom téri tagóvodája lett, az első pedig a Lövész utcai óvoda csapata.

Forrás: ctv.hu

Értékelés: 2.33/6
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!