Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Labdarúgás: győzelem és őszi dobogó

2017.11.27. 06:35 Rovat: Sport

Eső áztatta pályán kellet pályára lépni vasárnap Tiszaújvárosban, ahol pár órával a mérkőzés kezdése előtt is kérdéses volt, hogy megrendezésre kerül-e a találkozó. A játékvezető azonban a játék mellett döntött és milyen jól tette, hiszen 2-1-re nyerni tudtunk, ezzel pedig a tabella harmadik helyére léptünk fel! Őszi dobogón a Cegléd!

Kőházi Ádám tudósítása:

Az már az első percekben biztos volt, hogy látványos, sok passzos játékra nem kell számítania senkinek a mai mérkőzésen, ennek tükrében nagy volt a küzdés és a sárdagasztás. A 10. percben alakult ki az első komolyabb lehetőség, amikor Nyilas lőtt kapura, de a labda egy védőről szögletre pattant. A szögletet Nyilas végezte el, aki érintés nélkül a kapuba tekerte a labdát. Nagy góllal szereztünk vezetést a 11. percben.

A félidő hátralévő részében mindkét csapatnak akadtak helyzetei, a labdabirtoklás kiegyensúlyozott volt. Ugyan mi közelebb álltunk az újabb gól megszerzéséhez, de ez nem sikerült, se nekünk, se a hazaiaknak, így egy gólos vezetésnél mehetett be a csapat a meleg öltözőbe.

A második játékrészt nagyon jól kezdte a hazai csapat és odaszögezett minket a kapunk elé, több komoly lehetőségük is volt, ismét kellettek Mursits fontos védései a kapuban. A 60. percben álltak talán a legközelebb az egyenlítéshez, de a hazai játékos lövése után a labda a felsőlécen csattant, az ellentámadásból pedig Asztalos nagyszerűen tálalt Szilágyi elé, aki két gólosra növelt az előnyünket.

A bekapott gól után is támadásban maradt a hazai csapat, 8 perccel később sikerült is nekik a szépítés. A hátralévő percekben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, egy-két gyors ellentámadásból akár le is zárhattuk volna a mérkőzést, de nem sikerült betalálnunk. Mursits is jól tette a dolgát a hátralévő percekben, amikor szükség volt rá, így három perc hosszabbítás után a játékvezető 2:1-es Cegléd vezetésnél fújhatta le a mérkőzést.

Az újabb három pont megszerzésével és a Vác dorogi vereségének köszönhetően felértünk a dobogó harmadik fokára, ami azt jelenti, hogy a ceglédi csapat az őszi harmadik helyen végzett!

Az évnek azonban még nincs vége, a tavaszi fordulókból két mérkőzést még az idei évben lejátszunk. Jövő hét vasárnap utazunk Gyulára a Szeged 2011 elleni mérkőzésre, majd az MTK ellen zárjuk a 2017-es évet Albertirsán.

Bravó fiúk, nagyszerű őszi teljesítmény! Hajrá Cegléd!

Klausz László nyilatkozata a mérkőzés után: - Rendkívül küzdelmes mérkőzést játszottunk, ahol a pontrúgásokra és a felívelésekre kellett a leginkább koncentrálni. A héten ezt sokat gyakoroltuk és úgy gondolom, megfelelően végre is hajtottuk. Kontratámadásból gólt szereztünk, így tudtuk legyőzni a jó játékerőt képviselő Kazincbarcikát.

KAZINCBARCIKAI SC-CEGLÉDI VSE 1-2 (0-1)

Tiszaújváros, 80 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Medovarszki J., Kormányos II Gábor)

KAZINCBARCIKA: Gábor - Tóth Sz., Palmes, Belényesi, Lőrincz - Sigér Á., Hegedűs D. - Kristófi, Micsinai, Bene A. (Constantinescu, 9.) - Boros G. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
CEGLÉD: Mursits - Heffler T., Albert I., Preklet, Farkas A. - G. Bíró - Damásdi (Fehér M., 90.), Sándor I. (Peres, 56.), Nyilas E. (Peszmeg, 82.), Szilágyi P. - Asztalos D. Vezetőedző: Klausz László

Gólszerző: Nyilas (0-1) a 13., Szilágyi P. (0-2) a 62., Boros G. (1-2) a 70. percben

Értékelés: 2.33/6
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!