Hír, program, komment

Labdarúgás: fordított és nyert a CVSE

2017.10.23. 07:53 Rovat: Sport
Fotó: CVSE labdarúgás/Facebook

Vasárnap NB II-es mérkőzésen, hazai pályán 3-1-re legyőzte a Budafoki MTE csapatát a CVSE.

Kőházi Ádám tudósítása:

Fontos volt, hogy legyőzzük az újonc Budafokot, hazai pályán elvárható volt a győzelem. Ez sikerült is Asztalos duplája és Sándor bombagólja után.

Nehezen indult a mérkőzés, az első félórában mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de komoly helyzete csak a vendég csapatnak volt, akik többet is birtokolták a labdát. A 36. percben aztán Asztalos állította meg a játékvezető lesen, ami erősen véleményes volt. Ráadásul az ellentámadásból gólt is kaptunk, így nem alakult túl jól számunkra ez a szituáció.

Nem sokkal később Nyilas cselezte be magát szépen a büntetőterületre, ahol aztán buktatták. A büntetőt Asztalos értékesítette, aminek köszönhetően 1:1-es döntetlennel zárult az első félidő.

A második félidőt nagyon jól kezdtük, a játékrészt Heffler nyitotta meg egy léc alá tartó bomba szabadrúgással, amit a kapus bravúrral ütött ki. Nem sokkal később Fehér futott el szépen, majd szemben a kapussal ellőtte, de védett a kapus. Ismét pár perc telt el, amikor Asztalos rúgta közelről a kapuba a labdát, így gyorsan a második félidő elején átvettük a vezetést.

Nyilas nem sokkal később egy piros lapot is kiharcolt, majd Heffler rúgta ismét a szabadrúgást, a jobb alsó sarokból pedig ismét bravúrral védett a kapus, a kipattanót pedig Albert rúgta kapufára.

A kiállítás után a vendég csapatnak nem volt veszíteni valója emberhátrányban, így folyamatosan rohamoztak a kapunk felé, de a védelem és a középpálya folyamatosan hárította a kísérleteket. Inkább csak pontrúgásból alakítottak ki veszélyes helyzetet, de akkor sem kerültünk nagy gondba.

Izgalmas végjáték elé néztünk, de az izgalmak elmaradtak a csereként beálló Sándornak köszönhetően, aki nagyjából 25 méterről bombázott a kapuba, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Újabb fontos győzelmet aratott a csapat, ami után viszont nincs sok pihenő, ugyanis szerdán már Magyar Kupa mérkőzésen fogadjuk a Soroksár csapatát.

CEGLÉDI VSE-BUDAFOKI MTE 3-1 (1-1)
Albertirsa, 400
 néző. Vezette: Szilágyi S.
CEGLÉD:
 Mursits - Heffler T., Nánási, Preklet, Farkas A. - G. Bíró - Albert I., Nyilas (Sándor I., 77.), Szilágyi P. (Peres, 58.) - Fehér M. (Damásdi, 58.), Asztalos. Vezetőedző: Klausz László
BUDAFOK:
 Somogyi - Harsányi, Csizmadia, Vaszicsku, Vankó (Kirják, 84.) - Filkor, Vasziljevics (Vass M., 58.), Margitics - Kercsó (Kerekes, 76.), Pölöskei P., Ihrig-Farkas. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző:
 Kercsó (0-1) a 37., Asztalos (11-esből, 1-1) a 43., Asztalos (2-1) az 56., Sándor I. (3-1) a 83. percben
Kiállítva:
 Vaszicsku (második sárga lap után) a 61. percben

Az nso.hu-n így értékeltek a szakvezetők:

Klausz László: - Nagyon fontos volt ez a három pont, mert igazából ez hatpontos mérkőzés volt. Tudtuk, hogy a Budafok jól összerakott együttes, jó játékosokból áll, és egyértelműen a labdabirtoklásra törekszik. Mi pedig kivártuk az adódó lehetőségeket, így tudtunk nyerni.

Tóth Bálint:
 - Megérdemelten nyert a Cegléd, mert jó időben, jókor használta ki a hibáinkat.

Értékelés: 5/2
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!