Hír, program, komment

Birkózó eredmények

2017.09.25. 09:47 Rovat: Sport

Remekül szerepeltek szombaton a ceglédi birkózók, hiszen Esztergomból és Hajdúszoboszlóról is szép egyéni, illetve csapatérmekkel térhettek hata.

Szombaton a 2017. évi junior kötöttfogású és női országos bajnokságnak Esztergom adott otthont. A viadalon 79 férfi és 31 női birkózó küzdött a 8-8 bajnoki címért. A Ceglédi VSE TS Integral 6 férfi és két női birkózója lépett szőnyegre. A legjobb eredményt az 55 kg-ban induló Kecskeméti Krisztián érte el aki négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Míg Krisztián 36 technikai pontot ért el az ellenfelein a négy mérkőzésen, addig rajta egyetlen pontot sem tudtak végrehajtani az ellenfelei. A férfiaknál az egy bajnoki címmel, két bronzéremmel és a két ötödik hellyel a ceglédiek a csapat verseny 3. helyén végeztek a Honvéd és az FTC mögött.

3. CVSE

Szintén szombaton rendezték a diák II. korcsoport szabadfogású diákolimpia országos döntőjét Hajdúszoboszlón. A területi bajnokságokról több mint kétszázan jutottak be a döntőbe, de végül 167 birkózópalánta küzdött meg a 14 diákolimpiai bajnoki címért. Ceglédről hatan jutottak be a bajnokságra és végül egy ezüst és egy bronzérem mellett egy ötödik helyet is megszereztek. A döntőbe a négy győzelmet követően jutott be Józsa Attila a 32 kg-ban.

Attila a döntőben egy szoros mérkőzést vívott tatabányai ellenfelével, de végül minimális különbséggel 6:5 arányban az ellenfele bizonyult jobbnak. Így végül a második helyen végzett a súlycsoportjában.