cegledisportcentrum.hu

Hír, program, komment

Labdarúgó NB II: újabb három pont

2017.08.23. 21:01 Rovat: Sport

Hétközi fordulóban fogadtuk az ETO FC Győr csapatát Albertirsán. A rengeteg rutinos játékossal felálló győri csapat ellen várható volt, hogy küzdelmes mérkőzést fog vívni a csapat és így is alakult - a végén pedig teljes lett a siker, hiszen sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg a Cegléd.

További képek ITT »

A Győr a mérkőzés elején jól kezdett, többet birtokolta a labdát, de komolyabb lehetőséget ennek ellenére nem tudtak kialakítani egészen a 12. percig, amikor Kabát lőtt távolról, Albert pedig a kapu torkából fejelte ki a labdát.

A mi első komolyabb helyzetünkre a 13. percig kellett várni, amikor Damásdi adott be a jobb szélről Asztalos elől pedig nagyot mentettek a védők. A félidő legnagyobb helyzete Kabáté volt, aki a 27. percben telibe rúgta a kapufát 5 méterről.

A 39. percben azán Gyagya szabadrúgásával megszerezte a vezetést a Győr, de második félidő utolsó percében Damásdi egyenlített. A csapatok döntetlennél vonultak az öltözőbe.

A második félidő úgy indult, ahogy az első, gyengécske győri lövéssel. Ezután pedig már nem úgy alakultak a dolgok, ahogy az első félidőben. Kiegyenlítődött a játék, sőt veszélyes ellentámadásokat vezettünk. Damásdi és Asztalos előtt is adódott lehetőség, de a félidő egyik legnagyobb helyzete ismét a Győr előtt adódott, de a jobb kapufa helyett most a felsőlécet találta telibe a vendégjátékos.

Innen pedig következtek az életveszélyes kontrák, az egyikből a csereként beállt Farkas János futott el, eltolta a labdát a kapus mellett, aki el is ütötte a lábát, de a játékvezető nem adott tizenegyest, sőt sárga lapot adott Farkasnak.

Farkas pedig méltóképpen vett revansot, amikor Peres centerezése után a kapuba passzolta a labdát a 84. percben, amely a győzelmet eredményezte.

Zsinórban harmadik győzelmünknek köszönhetően kilenc ponttal az ötödik helyre léptünk fel a tabellán. De tisztának kell maradnia a fejeknek és dolgozni tovább, vasárnap következik a Zalaegerszeg idegenben, ami egy nagyon nehéz mérkőzés lesz.

A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI VSE-ETO FC GYŐR 2-1 (1-1)
Albertirsa, 600 néző. Vezette: Nagy Norbert (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
CEGLÉD: Mursits - Valkovszki (Virág Á., 55.), Nánási, Preklet, Farkas A. - Törtei - Damásdi, G. Bíró (Farkas J., 75.), Asztalos, Peres (Hujber, 86.) - Albert I. Vezetőedző: Klausz László

ETO: Szatmári Z. - Vadász, Bagi, Gyagya (Szatmári L., a szünetben) - Pongrácz - Kovács K., Csizmadia Z., Tajthy, Kiliti (Szimcsó, 68.) - Kabát, Zamostny (Rokszin, 82.). Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Gyagya (0-1) a 40., Damásdi (1-1) a 45., Farkas J. (2-1) a 84. percben

MESTERMÉRLEG
Klausz László: - Elégedett vagyok, mert kialakult a stabil csapategység. Nagy győzelmet arattunk az ETO ellen, mivel az NB II-ben bármelyik csapat ellen nehéz fordítani, de szerencsére csapatomnak ismét volt tartása.

Bekő Balázs: - Nem tudom megmondani, hogyan kaptunk ki. Meccslabdánk volt, jól is játszottunk, ám amíg óvodás gólokat kapunk helyezkedési hibákból, addig ilyen "se íze, se bűze" csapat maradunk.

Kőházi Ádám

Értékelés: 5/2
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!