Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Kosárlabda: "Ha nem a szekszárdiak edzője lennék, akkor azt mondanám, hogy a ceglédiek játsszák a legjobb játékot"

2017.04.16. 00:32 Rovat: Sport

Az alapszakaszgyőztes szekszárdiak nagyon elkapták a ritmust, és a szlovén Maja Erkic vezérletével szó szerint átrobogtak ellenfelükön. A négy percig pont nélkül maradó CEKK helyzete nem lett jobb a második negyedben sem, a 13. percben már hússzal ment a KSC, a közönség tombolt, fantasztikus volt a hangulat a dugig telt szekszárdi sportcsarnokban.

Hogy Cziczás László mit mondott a szünetben játékosainak, nem lehet tudni, de egy sokkal harcosabb Cegléd jött ki a pályára, s lassan elkezdett fogyni a szekszárdi előny. A hatalmas küzdelemről mindent elárul, hogy a záró felvonásnak hét játékos is négy személyi hibával vágott neki. Azt, hogy ekkor a 17 éves Gereben Lívia veszi a hátára a szekszárdi csapatot, kevesen gondolták, pedig így történt. Újra az első negyedben látott elsöprő lendülettel játszottak a hazaiak, és Cherise Daniel harmadik triplája a 34. percben érezhetően lezárta a csatát.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD-VBW CEKK CEGLÉD 82-58 (27-17, 19-12, 12-20, 24-9)
Szekszárd, 1200 néző. V: Kapitány, Farkas G., Tőzsér
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/3, Theodoreán 3, ERKIC 20/9, Bálint R. 4, LISEC 10. Csere: PIRSIC 12, DANIEL 11/9, Gereben 8, Mansaré 2, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona Sz. 6, Skorics 11, NAGY-BUJDOSÓ 17/6, Serbán 2. Csere: Makszimovics 7, Kányási 3, Ruttner Zs. 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-7. 6. p.: 16-11. 9. p.: 26-13. 13. p.: 37-17. 18. p.: 44-25. 22. p.: 50-36. 26. p.: 56-40. 34. p.: 67-50. 39. p.: 76-56
Kipontozódott: Gereben (34. p.), Nagy-Bujdosó (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárd javára.

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: - Gratulálok a csapatomnak, egy nullára vezetünk. Mindegy, hogyan és mennyivel nyertünk, köszönöm a szurkolóinknak, hogy ennyien eljöttek buzdítani bennünket. Remélem, hogy Ceglédre is sokan elkísérik a csapatot. Ha nem a szekszárdiak edzője lennék, akkor azt mondanám, hogy a ceglédiek játsszák a legjobb játékot.
Cziczás László: - A legnagyobb problémánk az volt, hogy végig futnunk kellett az eredmény után. A szekszárdiak stílusa Magyarországon egyedinek számít. Ez nekünk is szokatlan volt, a játékosaim nem tudták felvenni vele a kesztyűt. Vissza akarunk jönni harmadik meccset vívni, ez az előző körben sikerült, remélem, most is összejön.

Forrás: nso.hu

A második találkozóra 19-én, szerdán, 18 órakor, Cegléden kerül sor, és ha szükség lesz harmadik meccsre is, azt 22-én szombaton ismét Szekszárdon rendezik meg.

Értékelés: 2.33/6
Még nincsenek hozzászólások

Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!